Rok i ćwiartka – czyli Ignaś ma 15 miesięcy

dnia

20140713_152744Wzrost/Waga

Domowymi sposobami ok 84 cm i 12 kg

Dzień/Noc

W przedszkolu Ignaś różnie śpi, ale nadal najczęściej dwa razy – króciutka drzemka rano i dłuższa po południu. W weekendy jak jesteśmy razem w domu Smyk ma tylko jedną dłuższą drzemkę (1,5-2 godziny), po obiedzie, często zasypia już w trakcie obiadu ;)

Jedzonko

Żadnych nowości, Ignalek apetyt ma świetny ;) 99% rzeczy, które dostaje mu smakują ;)

Rozwój

 • najważniejsza sprawa – 4 dni po pierwszych urodzinach Ignaś rozchodził się na dobre! Mamy za sobą pierwsze upadki i siniaki, krew się jeszcze nie polała ;) Teraz coraz bardziej przymierza się do biegania, a tak szybko przebiera tymi swoimi nóżkami, że momentami ciężko za nim nadążyć
 • coraz częściej mówi mama i tata kiedy jest o to poproszony. W porze jedzenia mowi glosno am-am ;) Ignaś sprawdza naszą cierpliwość!
 • ma mnóstwo zębów ;) na dzień dzisiejszy komplet jedynek, dwójek, trójek i czwórek! Szybko poszło! Nie minęły nas jednak kwaśne kupki, pobudki w nocy, ale i tak było całkiem łagodnie :)
 • Ignasiowi nie jest już potrzebny smoczek i nauczył się zasypiać sam w łóżeczku wieczorem – ale nie było łatwo, zastosowaliśmy zmodyfikowaną przez nas metodę 3-5-7; nie będę jej polecać, bo nie było nam łatwo, ale dzięki temu Ignaś o 19:45 już smacznie śpi i my, rodzice, mamy czas dla siebie, na domowe sprawy etc.
 • zaczyna w końcu rozumieć do czego służą konkretne zabawki i bawi się zgodnie z ich przeznaczeniem/zastosowaniem ;) Fajnie się przy tym złości jak nie może np. włożyć odpowiedniego klocka do garnuszka fp.
 • nauczył się pić soczek z butelki ze słomką, ale totalnie ominął picie z niekapka. Jak piję coś z kubka, to też chce, więc często pozwalam mu napić się mojej herbaty czy wody – oczywiście tylko jak już została mała kapka napoju, ale nieźle sobie z tym radzi!
 • robi nową wersję ‚papa’ ;) bije brawo, przybija piątkę (ale tylko jak ma dobry humor), a w czasie tańca uderza dłońmi o kolana :)\
 • Ignaś wysyła buziaczki oraz potrafi go dać.
 • Jak się złości to gryzie

Mama, czyli ja

W sumie można powiedzieć, ze na dobre zajęłam się vlogowaniem i nie powiem, wciągnęło mnie to ;) A zaczęłam 3 miesiące temu, jak Ignaś skończył roczek. Nadal szukam nowej pracy, ale nie ma tygodnia, żebym nie dostała odmownego maila. Nie poddaję się jednak i cały czas wysyłam CV.

 

Jeden Komentarz Dodaj własny

 1. Natalia pisze:

  Ignalek sporo potrafi już:)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s