Mama ma (miała) wolne

dnia

Miniony długi weekend spędziłam nad jeziorem i to… bez synka ;) Rodzice mocno mnie namawiali, żebym pojechała, bo za szybko nie będę mieć okazji do takiego wypoczynku. Mimo wątpliwości dziś uważam, że bardzo dobrze zrobiłam. Wyruszyliśmy w piątek, wróciliśmy w poniedziałek.

Miałam mnóstwo czasu dla siebie i wykorzystałam go maksymalnie: przeczytałam ‘Inferno’ Dan’a Brown’a  z kubkiem gorącej herbaty przy kominku, polowałam aparatem ciekawe ujęcia przyrody, pograłam w karty, odbyłam długie spacery no i zaliczyłam błogi sen :)

Czy myślałam o Ignalku? No pewnie, że tak, ale wiedziałam, że jest w dobrych rękach, że żadna krzywda mu się nie dzieje, a ja naładowałam baterie :) odpoczęłam psychicznie.

Ignaś w ogóle nie płakał za mną, nauczył się nowych rzeczy: z wielkim impetem wypluwa smoczek i leżąc na brzuszku podnosi wysoko dupkę ;) No i polubił swój nowy kojec :) Za to jak wróciłam to śmiał się do mnie cały czas :) Zamiast zasnąć po obiadku to leżał na moich rękach i mnie zaczepiał, chichrał ;)

Zachęcam inne mamy do zachowania równowagi ;) Nie tylko ciągle dziecko i dziecko, ale odpoczynek też się należy. Chociażby po to, żeby wrócić z podwójną energią do zajęć wokół maluszka :) Pamiętam jak Pani psycholog, na kursie dla narzeczonych, mówiła o takiej równowadze, o tym, żeby nie zapomnieć o samym sobie, o mężu, o związku. Szczęśliwi rodzice, to szczęśliwe dziecko. A w tym konkretnym przypadku: wypoczęta mama, szczęśliwy Ignaś :)

Jezioro Głuszyńskie

Kujawy

Jezioro Głuszyńskie

Jezioro Głuszyńskie

Kujawy

Kujawy

Kujawy

Kujawy

Jezioro Głuszyńskie

Jezioro Głuszyńskie

Jezioro Głuszyńskie

Kujawy

2 Komentarze Dodaj własny

 1. Aneta pisze:

  podziwiam Cię, ja bym nie potrafiła zostawić Filipka na tyle czasu. Tak bym tęskniła i myślała o nim,że wcale bym nie wypoczęła.

  Polubienie

  1. Joanna pisze:

   Obawiałam się tego wyjazdu, ale nie było takiej tęsknoty, żeby nie wypocząć. Kochajmy nasze dzieci, ale nie zapominajmy o sobie :)

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s